X
Panorama Dental Klinik

Zirkonyum Kron ve Köprüler

Zirkonyum diş kron kaplamalar estetik dişlerin karşımıza çıkmasını mümkün kılar.

İletişime Geç

Türkiye’de Zirkonyum Diş Kron Kaplamaları

Türkiye’de İstanbul zirkonyum diş kron kaplamalar estetik dişlerin karşımıza çıkmasını mümkün kılar. Zirkonyum diş kron kaplamaların, kron ve köprü protez alt yapısında yer alan gri metal rengine sahip olan beyaz alaşımlardır. Diş hekimliğinde yaygın şekilde kullanılan zirkonyum diş kron kaplama, pek çok alanda yaygın şekilde kullanılmaya devam ediliyor.

Köprü dışında daha pek çok alanda da bakıldığı zaman kullanabilme özelliğine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek ışık geçirgenliğine sahip olan bu tür diş kron kaplamaların dayanıklı yapısı olmasından dolayı tercih edilir. Hem doku dostu hem de estetik özellikleriyle ön plana çıkan kaplama çeşidi olarak bilinir.

Zirkonyum diş kaplama konusunda ise profesyonel bir klinik olarak hastalarımıza özel çözümler sunmaya devam ediyoruz. Yüksek memnuniyet odaklı bir şekilde tedavi işlemlerinin yapılmasını sağlamaya başlayabilirsiniz. Zirkonyum diş kron kaplamaları, yapılabilecek diş eti çekilmesi gibi tüm sorunların ortadan kolayca kaldırılmasına yardımcı olur.Zirkonyum Kaplama Nedir?

Zirkonyum kaplama, dişlerin parlak yapısına uygun olarak tasarlanmıştır. Sıcaklığa, metale karşı son derece dayanıklı bir kaplama türüdür. Hastalar için bakıldığı zaman ideal bir diş tedavisi olarak ön plana çıkar. Zirkonyum diş kaplamalarda yer alan ışık geçirgenlik özelliği, mat görünümün de kaybolmasını sağlar. Bu sayede dişlerde parlak ve doğal diyebileceğimiz bir görünüme kolay şekilde ulaşmaya başlamış olursunuz. Estetik güzelliği bozmayarak dişlerde aradığınız muhteşemliğe kavuşmanıza yardımcı olur. Porselen kaplama konusunda alerji sorunları yaşayan hastalar içinde son derece uygundur.

Zirkonya Kaplama Çeşitleri

Zirkonyum kaplamalarında dişlere uygulanabilecek pek çok farklı şekilde çeşitleri bulunuyor. Zirkonyum kaplama çeşitleri neler olduğu da hastalar için artık önemli hale gelmeye başlamıştır. Buna göre hastalarda artık şu hizmetlerden hızlı ve sorunsuz şekilde yararlanmaya başlayacaktır. Kaplamanın çeşitleri ile ilgili olarak bir sıralama yapıldığı zaman;

• Zirkonyum veneer uygulaması
• Zirkonyum implant üstü uygulama
• Zirkonyum gülüş tasarımı

Porselen kaplama zirkonya kronlar, dayanıklı olmasından dolayı daha güzel ve aynı zamanda da estetik görünümlere sahip olmak isteyenlerin izlediği yollardan biridir. Zirkonyum kaplamaların dişe ve diş etine uygun şekilde hazırlanacak olduğunu bilmelisiniz.


Monolitik Zirkonya Kronlar

Monolitik Zirkonya Kronlar, zirkonyum hemen üst bölgesine sanki porselen varmış gibi renklendirme yapılmasıdır. Kısaca en son aşama olarak makyajlanarak oldukça doğal diyebileceğimiz bir görünüm elde edilmesi demektir. Çok yüksek şekilde bir kırılma dayanıklılığına sahiptir. Yeni nesil olarak ifade edebileceğimiz dayanıklı kronlar olarak karşımıza çıkar. Doğal diş rengi ile birebir eş değer bir rengin yakalanmasını sağlar.

Çok Katmanlı Zirkonya Kronlar

Estetik olarak en çok tercih edilenlerden biri olarak ise karşımıza Çok Katmanlı Zirkonya Kronlar çıkıyor. Doğal ve estetikliği ön plana çıkarmasından dolayı sık tercih ettiğimiz işlemlerden biridir.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Dişler için uygun olan ve herhangi bir hasara sebebiyet vermemesinden dolayı zirkonyum kaplama uygulamasına başvurulur. Zirkonyum kaplama sayesinde istenilen harika görünüme kavuşabilmek mümkündür. Zirkonyum kaplamalar için yapılacak işlemler sıralı şekildedir. Cam teknolojisiyle özel olarak üretimi yapılan bir ürün olduğundan dolayı tercih edilir.

• Zirkonyum kaplamalarda diş yapısına zarar verilmeden kesimler yapılır ardından ölçüler alınır
• Diş yapısına bağlı olarak laboratuvar ortamında CAD- CAM teknolojisiyle kullanılarak üretilir
• Dişe en uygun renklerde üretilen zirkonyum kaplamalar, uygulama sonrasında sorunsuz bir şekilde kullanılmaya başlanır

Zirkonyum Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum kaplamaların neden bu kadar çok tercih edilmiş olduğu da önem arz eden konulardan biridir. Diğer kaplama türlerine oranla daha dayanıklı ve doğal olmasından dolayı tercih edilir. Zirkonyum avantajları çok fazladır. Bu avantajlar hakkında bir sıralama yapıldığında;

• Estetik bir gülüşe sahip olabilmenize yardımcı olur
• Doğal diş rengine kavuşabilmenizi sağlar
• Diş yapısında herhangi bir bozulma sorunlarını ortaya çıkarmaz
• Diş dokusuyla uyumlu bir özelliğe sahiptir
• Diş eti çekilmesi yaşanmaz

Kısaca aradığınız pek çok avantajlara sahip olmasından dolayı diş hekimleri tarafından da hastalar için uygun görülen bir tedavi işlemidir. Profesyonel bir klinik olarak bizler, hem bu kaplamaların yapılması ile kazanacağınız avantajlardan yararlanmanızı hem de konaklama, ulaşım alanındaki ihtiyaçlarınızın karşılanmasını sağlamamız mümkün olabilmektedir.

Zirkonyumda Tedavi Süreci Nasıldır?

Zirkonyumda tedavi süreci oldukça önemlidir. Hastalar içinde bu sürece dikkatli bir şekilde uyulması gerekir. Zirkonyum hem direnç yapısı yüksek hem de dayanıklı olmasından dolayı son dönemde çok fazla tercih edilmeye de başlanmıştır. Zirkonyum kaplama protezlerin yapım süresinin 3-5 seans kadar sürmektedir. Zirkonyum kaplamalar ise yaklaşık olarak 7-10 gün gibi bir süre zarfı içerisinde bitirilir ve Zirkonyum tedavi süreci bu sayede başarıyla tamamlanır.

Zirkonyum Estetik Görünür Mü?

Zirkonyum, estetik ve doğal görünümü en kolay şekilde yakalamanızı sağlayacak işlemlerden biridir. Buna göre sizlerde artık Zirkonyum kaplama farkıyla istediğiniz kaliteli bir görünümü yakalamaya başlayabilirsiniz. Yüksek memnuniyet odaklı tedavi ile harika estetik görünümlere sahip olabilirsiniz. Doğal bir dişe benzerlik göstermesinden dolayı ülkemizde de sıklıkla uygulanan işlemlerden biri olmayı başarıyor.

Diş Kaplamaları ve Zirkonyum Arasındaki Farklar Nelerdir?

Zirkonyum yarı metal özelliğe sahip olmasının yanı sıra dayanıklılık açısından metal materyaller kadar iyidir. Zirkonyum diş kaplama için öne çıkan temel farkların ne olduğuna bakıldığı zaman;

• Sağlamdır
• Işık geçirgenliği oldukça iyidir
• Dirençli ve dayanıklı olmasından dolayı uzun süre kullanılır
• Doğal diş rengi ve yapısına benzerlik taşır
• Diş eti ile uyumludur
• Rahat çiğneme, konuşma gibi fonksiyonları yapmanızı sağlar

Sıkça Sorulan Sorular

  • Türkiye’de Zirkonyum Kaplama Ucuz Mu?
    • Türkiye’de zirkonyum kaplamaları nerede yaptıracak olduğunuz önemlidir. Zirkonyum kaplama fiyatları kadar maksimum düzeyde bir hizmet alabilecek olmanızda önemlidir. Kliniğimiz müşteri dostu bir hizmet anlayışına sahip olarak hesaplı bir şekilde kaplama çalışmalarından yararlanmanızı sağlıyoruz.

  • Zirkonyum Kaplama Tedavisinde Acı Hissedilir mİ?
    • Hayır. Anestezi ile kaplama yapılacak olduğundan dolayı acı hissetmezsiniz. Sadece tedavi sonrasında hafif çaplı duyulsa da bu geçicidir.

  • Zirkonyum Metal Alerjisi Olanlara Uygun Mu?
    • Metal alerjisi olan hastalar için son derece uygun bir çalışmadır. Alerjik sorunları ise asla yaşamazsınız.

Açıklama: Türkiye’de İstanbul zirkonyum diş kron kaplamaları güvenilir bir şekilde zirkonyum kaplama çalışması yapan kliniğimizle profesyonel bir destekle tanışın!

Tedavi Aşamaları

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Formu doldurarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz

whatsapp