X
Panorama Dental Klinik

Şeffaf Plak İle Ortodontik Tedavi (İnvisalign)

Şeffaf plak tedavisi günümüzde diş teline alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır.

İletişime Geç
Şeffaf plak tedavisi günümüzde diş teline alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş teli tedavisi estetik olarak hastaları rahatsız edebilmektedir. Hastalar güldüğünde, konuştuğunda, yemek yerken vb. durumlarda metal braketler hem görünüş olarak hem de ağız içi dokuları rahatsız ettiğinden kullanımı oldukça zordur. Bunların yanında hastalar her istediklerini yiyemeyebilirler. Ayrıca teller ve braketler dudak ve yanak bölgelerinde yaralara sebep olabilmektedir. Bütün bu olumsuzluklara karşın Şeffaf Plaklar inanılmaz konforlu ve kullanışlı çözümler sunmaktadır.

Şeffaf plaklar hastaları günlük aktivitelerinde hiçbir kısıtlama yapmadan ihtiyaç duyulan tedaviyi sağlamaktadırlar. Şeffaf plaklar gün içerisinde sadece yemek yerken çıkartılır, yemek sonrası ağız ve diş temizliği yapılır ve ardından plak tekrar takılır. Bu sayede hem diş temizliği daha etkili yapılmış olur hem de yemek yerken oluşan rahatsızlıklar ortadan kaldırılmış olur.

Kliniğimizde şeffaf plak tedavisi için dünyada bu tedaviyi en iyi şekilde yapan INVASALIGN (Amerika) firması ile çalışmaktayız. Firmanın bizlere sunduğu imkanlar arasında tedavi başlamadan tedavinin nasıl sonuçlanacağını, dişlerinizin diziliminin nasıl olacağını bir simülasyon sayesinde göstermektedir.

Tedavi Aşamaları

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Formu doldurarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz

whatsapp