X
Panorama Dental Klinik

Türkiye’de Diş İmplantları

Türkiye’de diş implantları eksik dişlerin yerine yeni yapay diş kökü yerleştirilmesi ve yeni bir diş yapılması için çok yoğun olarak kullanılan bir uygulamadır.

İletişime Geç

Türkiye’de Diş İmplantları

Diş, insanın estetik olarak görünüşünü etkileyen ve aynı zamanda sağlıklı bir sindirim için ihtiyaç duyulan organdır. Zaman zaman dişlerde çürükler oluşabilir ve bu çürükler diş kaybına sebep olabilir. Bu kayıpların ardından çene kemiğine yerleştirilen bir yapay kök(titanium) ile yeni bir diş yapılabilir. Türkiye’de diş implantları eksik dişlerin yerine yeni yapay diş kökü yerleştirilmesi ve yeni bir diş yapılması için çok yoğun olarak kullanılan bir uygulamadır.

Türkiye’de diş implantı çok başarılı bir şekilde ve uygun fiyatlarla yapılmaktadır. Diş implantını yaptırmak isteyenlerin bunun için alanında tecrübeli ve uzman kadrosu olan bir diş kliniği ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Türkiye’de 500’ü aşkın implant firması bulunmaktadır. Kemik yapısı ve kişiye uygun implant (model ve marka) seçimi yapılması gerekmektedir. Doğru bir implant tedavisi için uzman bir ekiple hizmet sunan kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

İmplant Nedir?

Diş implantı, dişini çeşitli sebeplerle kaybetmiş kişilere uygulanan bir tedavi yöntemidir. İmplant eksik dişlerin yerine titanyumdan yapılmış olan bir vidanın özenle yerleştirilmesi yani yapay diş kökü yerleştirilmesi ile başlayan işlemdir. Çene kemiğine implant, diş hekimleri tarafından ve steril bir ortamda yerleştirilmektedir. Bu işlem sırasında diğer dişlerin ve diş köklerinin zarar görmemesi gerekmektedir. Diş implantları titanyumdan yapılmaktadır. Bunun sebebi titanyumun insan vücudu tarafından vücudun bir parçası olarak algılanmasıdır.Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

Dişini çeşitli sebeplerle kaybeden kişilerin yeniden bir dişe sahip olması kadar güzel bir duygu yoktur. Diş implantı işte bu güzel duygunun yaşanması için uygulanan bir tedavidir. Diş implantı yaptırmak isteyenlerin aklına birçok soru gelebilir. Bu sorular arasında diş implantı nasıl yapılır sorusu bulunmaktadır. Bu soruların cevabı şu şekilde sıralanabilir:

• Diş implantı tedavisine başlamadan önce hekim tarafından bir ön inceleme yapılır.
• Yapılan ön muayenede implant yaptıracak kişinin sağlık durumu, diş ve çene yapısı incelenir.
• Ön muayeneyi yapan doktorun incelemelerinin sonunda implant yapılıp yapılamayacağına karar verilir.
• Yapılan uygulamanın hijyen şartlarına uygun ve alanında tecrübeli ve uzman hekimlerin bulunduğu bir diş merkezinde yaptırılması gerekmektedir.
• İmplant işlemine lokal anestezi ile başlanır. Yani işlem yapılacak olan bölge uyuşturulur.
• Ardından kaliteli bir yapay diş kökü yani titanyum vida sağlam bir şekilde çene kemiğine yerleştirilir.
• Cerrahi işlem ile çenede bir boşluk açılır. Açılan bu boşluğa implant yerleştirilir. Ardından dikiş atılır. Dikişler cerrahi müdahaleden bir hafta sonra alınır.

Diş implantının yapılabilmesi için kişinin 18 yaşını geçmiş olması gerekmektedir. Bunun yanında implantın yapılabilmesi için kişinin diş etlerinin, çene kemiklerinin ve sağlık durumunun uygun olması gibi özelliklere bakılır.Diş İmplantının Avantajları

Dişleri ile ilgili sorun yaşayanlar kısa sürede bu sorunların sıkıntısız bir şekilde giderilmesini isterler. Diş implantı dişlerle ilgili en önemli uygulamalardan biridir. Bu uygulamanın uzman kişiler tarafından ve doğru yöntemle yapılması oldukça önemlidir. Böylece başarılı bir sonuca ulaşılmış olacaktır. Diş implantının avantajları şu şekilde sıralanabilir:

• Bu tedavi yönteminde dişin doğal yapısı bozulmayacağı için diğer dişlerde ve ağız yapısında deformasyona sebep olmayacaktır.
• Diş implantı ile yapılan tedavide dişin ömrü çok uzun olmakta ve diş güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.
• İmplant sonrası çiğnemede çok iyi bir performans elde edildiği için kişiler istedikleri yiyecekleri sıkıntısız şekilde yiyebilmektedir.
• İmplant ile yerleştirilen dişler çok düzgün ve estetik olarak da çok güzel görünmektedir. Bu durum diş implantı yaptıran kişilere özgüven vermektedir.
• İmplant tedavisi yaptıran kişiler bu dişleri çok uzun süre kullanabilmektedir.
• İmplant dişlerin temizliği de çok kolay olmaktadır.

Bütün bu avantajlar sizin implant tedavisini tercih etmenizi sağlayacaktır. Diş implantı yaptırmak isteyenlerin alanında tecrübeli ve uzman bir hekim ile iletişime geçmesi çok önemlidir. Tedavi uygun şartlarda yapılmazsa sonrasında çok büyük sıkıntılar yaşanabilir. Bizimle iletişime geçmeniz halinde kısa sürede kaliteli bir implanta sahip olabilirsiniz.

Diş İmplantının Dezavantajları

Diş ile ilgili en uygun ve en güvenilir tedavi yöntemlerinden biri olan implant ile ilgili olumsuz tecrübeler yaşayanlar olabilir. Bu alanda Türkiye’de hizmet sunan sayılı merkezlerden biri olarak bizler güvenilir ve kaliteli implant tedavisi için sizleri bekliyoruz. Uzman bir ekip tarafından yapılan tedavide olumsuzluk yaşanmasa da diş implantının dezavantajları da bulunabilir. Bu dezavantajlar şu şekilde sıralanabilir:

• İmplant için uygun kemik yapısına sahip olmayanlarda bu uygulamanın yapılması kemik kaybına sebep olabilir.
• Klasik implant tedavisinde iyileşme süreci çok uzun sürebilir.
• Kaliteli bir implant tedavisi yapılmazsa bu implantın çıkarılması mümkün olmadığı için olumsuz bir durum yaşanabilir.
• Bu uygulamada kullanılan malzeme ve verilen emek sebebiyle ucuz bir diş tedavi yöntemi değildir.

Diş implantı Türkiye’de başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Bu tedavi sırasında sorun yaşamamak ve uygun fiyatlarla bu tedaviyi yaptırmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Yurtdışından gelen misafirlerinize uygun ulaşım ve konaklama hizmetleri sunmaktayız.


İmplant İçin Uygun Bir Aday mıyım?

Diş kaybı yaşayanlar ve eskisi gibi dişlerini kullanmak isteyenler için diş implant tedavisi çok uygun bir yöntem olarak bilinmektedir. Fakat herkes diş implant tedavisi yaptıramaz. Bunun için gerekli olan bazı şartlar bulunmaktadır. İmplant uygulanabilmesi için şu özelliklere sahip olmanız gerekmektedir:

• Öncelikle yaşınızın 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.
• Sağlık durumunuzun implant uygulamasının yapılması için uygun olması gerekmektedir.
• Çene yapınızda yapay dişin vidasını tutacak yeterli kemiğin olması gerekmektedir.
• Diş etlerinin yeterli olması gerekmektedir.

Bütün bu şartları sağlıyorsanız hemen diş tedavinize başlayabilirsiniz. Bu şartları sağlamadan tedavi konusunda ısrar etmeniz olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına sebep olabilir.
Çene kemiğinin yeterli olmaması durumunda, farklı tedavilerle implant uygulaması yapılabilmektedir.
Diş etleri sıkıntılı olanlara diş eti tedavisi uygulanmalıdır.

İmplant Tedavi Süreçleri

Farklı yöntemler kullanılarak farklı zaman dilimlerinde tamamlanan diş implantları aslında çok da sorun oluşturmamaktadır. Bunun yanında sıkıntılı süreçler geçirenler de olmaktadır. İmplant tedavi süreci şu şekilde işlemektedir:

• Bu sürecin başında dişin çekilmesi ve o bölgenin hijyenik olarak implanta hazır hale getirilmesi gelmektedir.
• Diş eksikliğinin olduğu bölgelerde kemik uygunsa implant hemen uygulanabilmektedir.
• İmplant uygulamasından hemen sonra bölgeye dikiş atılır.
• Atılan dikişlerin alınması 7 ila 10 gün sürer.
• Kullanılan implantın modeline ve yapılan cerrahi işlemin durumuna göre iyileşme 1 ila 4 ay arasında gerçekleşir.
• İyileşme sürecini tamamlayan implantın, planlanan protez aşamasına geçilir.

Bütün bu işlemlerin 3 ile 6 ay arasında tamamlanması hedeflenmektedir. Bu sürecin sonunda sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Bir Günde İmplant

Günümüzde her alanda olduğu gibi sağlık alanında da teknoloji destekli çalışmalara yer verilmektedir. Diş implantı konusunda da bu söz konusu olmaktadır. Tedavinin kısa sürede ve olumlu sonuç alacak şekilde yapılması mümkün olmaktadır. Bir günde implant yapılması ve bu tedavinin sonunda ağrı ve dikiş olmaması artık hayal olmaktan çıkmıştır. Diş kliniklerine başvurulduğunda hemen implant için gerekli çalışmalara başlanır. Aynı gün tedavi süreci tamamlanarak implant yerine takılmış olur.

İmplantta Başarı Oranı Nedir?

Diş implantı yaptırmak isteyenlerin bu konuda detaylı bir araştırma yapması uygun olacaktır. İmplantta başarı oranı, cerrahi işlem, kullanılan implant modeli ve kalitesi, kemiğin uygunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Günümüzde kullanılmakta olan implantların başarı oranı %96 dır. Bu oran sigara, alkol kullanımı ve ağız hijyeninin iyi olmaması durumunda %50 ye kadar düşmektedir. Hatta implant kaybı ile sonuçlanabilmektedir. Başarı oranını artırabilmek, hekiminizin tavsiye ve önerilerine uymaktan geçer. Bizler Türkiye’de diş implantı konusunda en iyiler arasında yerimizi almış bulunmaktayız. Bizimle iletişime geçerek tedavi sürecinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

İmplantın Ömrü Ne Kadardır?

Diş tedavileri içerisinde en kalıcı tedavi yöntemlerinden biri olan implantın alanında tecrübeli ve uzman bir ekip tarafından yapılması ve hastanın tüm tavsiyeleri uygulaması sonucunda implant, uzun yıllar kullanılabilmektedir. İmplantın ömrü konusunda tereddütü olanlar bizimle iletişime geçerek bu konuda bilgi alabilirler.

İmplant ve Protez Seçenekleri

Dişsiz bir çenede(alt-üst çene) kemiğin uygunluğuna göre tek bir çeneye 2 ila 8 implant arasında uygulama yapılabilir. Buna bağlı olarak implant üstü protezler değişiklik gösterebilir. Çene kemiğinizin durumuna göre siz değerli hastalarımıza en uygun seçeneği tecrübeli ve uzman hekimlerimiz sunacaktır.

Örneğin:
İmplant destekli hareketli protezler
• 2 veya 4 implant üstü overdenture (ball ataçman) protez
• 2 veya 4 implant üstü bar sistem

İmplant destekli sabit protezler
• 4 veya 6 implant üstü all on four – all on six protez
• 6 veya 8 implant üstü sabit protez

Bölgesel diş kayıplarında uygun olan implant sayısını ve protez seçeneklerini en doğru şekilde tecrübeli ve uzman hekimlerimiz size sunacaktır.

İmplant ve Kemik Tozu (Kemik Grefti)

İmplant yaptıracak kişilerin çene kemiklerinde sıkıntılar bulunması durumunda çene kemiği tozu(kemik grefti) tedavisi uygulanır. İmplantın uygulanacağı çene kemiğinin yetersiz olduğu durumlarda uygun görülen bölgeye kemik tozu uygulanarak, kemik implanta uygun bir hale getirilir. İmplantın uygulanacağı alanda yeterli kemik olmaması durumunda kemik tozu her zaman bir seçenek olmayabilir ve implant uygulanamayabilir.

Türkiye’de İmplant Fiyatları

İmplant, ağızda eksik olan dişlerin yerine yapay kök yerleştirilmesi ile yeni bir diş eklenmesi şeklinde yapılan tedavidir. Bu tedavi, bir veya birden fazla dişini kaybetmiş kişilerin yeniden diş sahibi olmasını sağlayan bir yöntemdir. İmplant tedavisi sonunda genellikle başarı oranı yüksektir. Bu sebeple implant çok fazla tercih edilmektedir. Türkiye’de implant fiyatları birçok ülkedeki fiyatlardan çok daha uygundur. Bu sebeple farklı ülkelerden Türkiye’ye gelerek implant yaptıran kişi sayısı her geçen gün artmaktadır.
İmplant fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine, implant sayısına, cerrahi müdahale fiyatına göre değişebilmektedir. Yurtiçi veya yurtdışından bizimle iletişim kurarak implant güncel fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Türkiye’deki Dental İmplant Markaları

Diş implantı yaptıracak kişiler bunun için kaliteli ürünleri kullanan diş kliniklerini tercih etmek isterler. İnsanın yaptıracağı implantın çok uzun süre ağızda bulunması kaliteli bir marka ile bu tedavinin yapılmasını gerekli kılar. Panorama Dental olarak bizim kullandığımız markalar şunlardır:

• S.I.N implant sistemleri

İsveç Brezilya Portekiz ortaklı üniversal bir üründür. Üretim tesisi Brezilya’da bulunmaktadır. Geniş bir Ar Ge ye sahiptir. İmplantın bilimsel çalışmaları ve Ar Ge leri İsveç’in önde gelen üniversiteleri ve enstitülerinde yapılmaktadır. Bilimselliği kanıtlanmış olan S.I.N implantlarının yayınlarına pubmed.gov adresinden ulaşabilirsiniz. Kliniğimizde S.I.N implant markasının 2 modeli kullanılmaktadır.

• STRONG SW CONE MORSE modeli(A class)
• UNITITE modeli(Premium class)

S.I.N implant ürünleri gelecek 20 yılın teknolojisi ile üretilmiştir ve dünya pazarında implanta yön veren bir markadır.

• SWISS implant sistemleri

Türkiye’de yerli üretim yapan İmplance firmasının İsviçre’de üretmiş olduğu bir implanttır.

Tedaviye başlamadan önce hekiminizden bu konuda bilgi alabilirsiniz. Size sunulan kaliteli diş implant malzemelerinden bütçenize en uygun olan markayı seçebilirsiniz. Böylece uzun yıllar kullanacağınız sağlıklı bir dişe sahip olabilirsiniz.

Türkiye’de İmplantta Ponorama Dental’i Neden Tercih Etmeliyim?

Sağlık söz konusuolunca insanlar her şeyin en iyisini ve en kalitelisini seçmek isterler. Önemli bir diş tedavisi olan implant konusunda da en iyiler arasında yer alan Panorma Dental yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda kişinin tercih ettiği bir kliniktir. Burada yapılan implantlarla ilgili başarılı sonuçlar alınıyor olması ve verilen güler yüzlü hizmet Türkiye’de İmplantta Panorama Dental tercihini yapmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında özellikle implant yaptıran birçok kişinin memnuniyeti sizi bu konuda yönlendirecektir. Panorma Dental implant konusunda , karşılama ve konaklama konusunda en iyiler arasında yer almaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Diş İmplant İşlemi Ağrılı mı?
  • İmplant yapılmadan önce anestezi uygulandığı için işlem sırasında ağrı hissedilmemektedir. Anestezinin etkisi geçtikten sonra biraz ağrı hissedilse de bu normal bir ağrı olarak ifade edilmektedir.

 • Türkiye’de’de İmplant İşlemim İçin Ne Kadar Kalmam Gerekiyor?
  • Yurtdışından Türkiye’ye gelerek implant yaptıracak olanlara burada konaklama imkanları sunulmaktadır. İmplant için ön muayene yapıldıktan sonra süreç hakkında bilgi verilmektedir. Cerrahi işlem gerekip gerekmediği, implant öncesi çene ve diş eti tedavisi yapılıp yapılmayacağı kişinin implant sürecini belirleyecektir.

 • Diş İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?
  • Diş implantı konusunda tedavi süreci değişiklik göstermektedir. Bir günde implant takılması söz konusu olabilmektedir.

 • Türkiye İmplant İçin Ucuz mu?
  • Türkiye implant konusunda çok fazla tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Bunun sebebi ülkemizde tedavi için gelenlere uygun konaklama imkanları ve ulaşım imkanlarının tanınması gösterilebilir. Ama en önemlisi implantta başarı oranının ülkemizde çok yüksek olmasıdır.

 • Türkiye’de İmplant Yaptırmanın Garantisi Var mı?
  • İmplant tedavisi için belli bir ücret alınmaktadır. Bunun yanında kullanılan malzemelerin kaliteli olması istenmektedir. Bu sebeple tedaviye başlarken garantili malzeme kullanılması istenmektedir. Yapılan implantın uzun süre kullanılabileceği konusunda da garanti istenir. Türkiye’de yapılan implantlarda genellikle bu garanti verilmektedir.

 • İmplantta Hangi Markayı Tercih Etmeliyim?
  • İmplant ile ilgili dünyaca ünlü markaların malzemeleri ülkemizde kullanılmaktadır. Tedavi için başvurduğunuz klinikte hekiminiz tarafından size sunulan farklı fiyat seçeneklerine göre implant markalarını tercih edebilirsiniz.

 • İmplantta Yaş Sınırı Var mı?
  • İmplantta yaş sınırı 18 olarak kabul edilmektedir. Bu yaş sınırı diş ve kemik yapısının oluşumunun tamamlanmamasından dolayı 18 yaş altına implant uygulanması tavsiye edilmez.

 • İmplantla Sert Cisimler Yiyebilir miyim?
  • İmplant yaptırdıktan sonra normal beslenme sürecine geçildikten sonra aşırı sert yiyecekleri yemekten kaçınmak uygun olacaktır. Bunun yanında orta sertlikte ve yumuşaklıkta yiyeceklerin tercih edilmesi istenmektedir.

Açıklama: Türkiye’de diş implantları kaliteli ve uygun fiyatlarla sizinle! Siz de yeni dişlere sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin!

Tedavi Aşamaları

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Formu doldurarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz

whatsapp