X
Panorama Dental Klinik

Türkiye’de Diş Çekimi

Türkiye’de diş çekimi her zaman üst düzeyde profesyonellikte yapılmaktadır.

İletişime Geç

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi bölümümüzde, ağız içerisindeki tüm yumuşak dokuların, dişlerin, çenelerin ve çene ekleminin her türlü rahatsızlığının ve hastalığının teşhisi ve cerrahi tedavileri gerçekleştirilir. Yapılacak işlemin tipine ve hastanın durumuna göre yapılması planlanan cerrahi işlemler lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılmaktadır.

Cerrahi tedaviler öncesinde hastaların genel sağlık durumları, kullandıkları ilaçlar, geçmişte yaptırdıkları tedaviler ve geçirmiş oldukları ameliyatlar sorgulanmaktadır. Hastaların sistemik geçmişine göre gerekli önlemler alınıp gerekli görülürse doktor konsültasyonu istenebilir.

Türkiye’de Diş Çekimi

Türkiye’de diş çekimi her zaman üst düzeyde profesyonellikte yapılmaktadır. Diş çekimi, uzman cerrahlar tarafından genel anestezi veya lokal anestezi altıda yapılan işlemlerden biridir. Diş çekiminde olası bir hataya yer verilmemesi adına mutlaka işin uzmanından destek alınması gerekir.

Diş çekimi madde kaybı fazla olan dişlerde, kemik içinde enfeksiyon oluşmuş dişlerde, çenelerde yer darlığı sebebiyle ortodontik olarak vb. durumlarda yapılan işlemlerdir. Diş çekimi birçok kişi için korkulan bir işlem olmasına karşın kliniğimizde gerekli önlemler alınıp lokal anestezi altında işlemler yapılmaktadır.


Diş Çekimi Nasıl Yapılır?

Diş çekimi dikkatli bir şekilde yapılması gereken işlemlerden biri olarak karşımıza çıkar. Dişin kurtarılamayacağı durumlar olduğu zaman ise hastalara diş çekimi yapılır. Böylece hastanın daha fazla da diş ağrılarından kurtulmaya başlaması sağlanır. Diş çekim yapıldıktan sonra da mutlaka düzenli periyodik aralıklarla hekim kontrolüne başvurulması gerekir. Diş çekimi nasıl yapıldığı konusunda süreci anlatmaya başlayalım;

• Özel eğitime sahip olan cerrahlar tarafından işlemler yapılır
• Dişin çekileceği yere lokal anestezi yapılır
• Anestezinin ağız içinde bir süreye kadar etkili olması adına beklenir
• Anestezi etkili olmasıyla da hekim tarafından diş çekim uygulamaları başlanır
• İlk olarak dişleri saran diş etinin ve kemik dokusunu esnetme işlemi yapılır
• Çene kemiği de gevşetilmeye başlanır
• Diş çekimi yapıldıktan sonra çekim boşluğuna gazlı bir tampon yerleştirilir

Diş Çekim Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Diş çekimi sonrasında hastalarında, diş hekimi tavsiyelerine uygun şekilde hareket etmesi gerekir. Yaklaşık olarak 2-3 saat anestezinin etkisinin süreceği bilinmelidir. Aynı zamanda aşırı sıcak ve soğuk yeme-içmeden de mutlaka uzak durulması gerekir.

• Boş olan bölgenin dil ile kurcalanmaması ve mikrop kapmaması içinde gazlı bezin bir süreye kadar durması gerekir.
• Özellikle diş çekimi olduktan sonra ise hiçbir şekilde çalkalama, tükürme ve gargara yapılmamalıdır.


Türkiye’de Diş Çekimi Fiyatları

Türkiye’de diş çekim fiyatları da ekonomik düzeyde belirlenir ve hastalara başarılı bir şekilde hizmet sağlanır. Türkiye’de de bakıldığı zaman diş sorunları yaşamaya devam eden pek çok hastaların olduğu görülüyor. Kurtarılamayacak bir diş oluşumunda ise yapılması gerekecek en doğru çözüm yollarından biri ise diş çekimi olduğunu söyleyebiliriz.

Diş çekiminin en iyi şekilde yapılmasını sağlayan Klinik hizmetlerimizden hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz. Profesyonel diş hekimlerimiz tarafından hastalara özel tedavi hizmetleri sunulur. Üstelik çalışmalarımızın tüm bunlarla sınırlı olmadığını bilmelisiniz. Ulaşım ve konaklama gibi gereksinim duyacağınız durumlarla ilgili olarak da hizmet verilir.

Tedavi Aşamaları

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Formu doldurarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz

whatsapp